Kurumsal

kaya_prestige_kurumsal

Kâya ailesi, Türk turizminin yeni yeni geliştiği yıllar olan 1961 yılında sektöre girmiştir. Su anda grup bünyesinde bulunmayan, 1963 yılında hizmete giren 36 odalı 2 yıldızlı Kaya turistik oteli grubun ilk tesisi olup, uzun yıllar  İzmir otelciliği için bir model olma özelliğini korumuştur.

1973 yılında 4 yıldızlı 72 odalı Karaca oteli ve Karaca Sineması bünyeye katılmıştır.

1983 yılında turizm teşviklerinin başlaması sektör için bir dönüm noktası olurken, yatırımcılar güneye kaymış; İzmir’den yola çıkan Kâya şirketler grubu ise yola İzmir’den devam ederek  1989 yılında Kâya Prestige’in inşasına başlamıştır. 22 ay gibi kısa bir surede tamamlanan 4 yıldızlı 142 odalı Kâya Prestige, şehrin ilk “İş Oteli” olma özelliğini bulundurmaktadır.

1994 yılından itibaren catering hizmetini devreye sokan Kâya Prestige Catering profesyonel yöneticileri, seçkin personeli, tam donanımlı ekipmanları  ile 10 kişiden 2500 kişiye kadar, tüm Ege Bölgesine hizmet vermektedir. 2009 Ocak ayında merkezi Madrid, İspanya’da bulunan Trade Leaders Club tarafından, uluslararası yiyecek içecek ve catering altın ödülüne layık bulunmustur. Ayrıca 2010 yılında,  2.Uluslararası Altın Kep Yarışması’nda Modern Türk Mutfağı dalında lezzet kategorisinde  ikincilik kupasına layık görülmüştür.

Grubun artan yatak sayısı ve hizmet yoğunluğuna paralel olarak, 1994 yılında sadece otel sektörünün ihtiyacına cevap vermek üzere, günlük 500 kg. kapasiteli Arı Kâya Çamaşırhanesi kuruldu. İzmir ve çevresindeki irili ufaklı toplam 50 kuruluşa hizmet veren bu tesis sektörde hissedilen büyük bir boşluğu doldurdu. 2009 Mayıs itibariyle yeni fabrikasına taşınan Arı Kâya, 4000 m2 kapalı alanı ve yepyeni ekipmanları ile teknolojik altyapısını güçlendirerek ve büyüyerek yoluna devam etmektedir.2011 yılında kuru temizleme hizmeti yapan Arı Kaya Dry Cleaning açılmış olup Alsancak ve Bostanlı’da şubeler açmıştır.

Kâya şirketler grubunun İzmir dışına açılış stratejisinin bir sonucu olarak 1996 yılında Çeşme Ildırı bölgesinde Erythrai oteli hizmete girmiştir. 18 ay gibi kısa bir surede tamamlanan 4 yıldızlı 300 yataklı Erythrai Otel,  2005 yılından bu yana farklı şirketler tarafından işletilmiş, 2009 Ekim itibariyle tekrar grup bünyesinde Kâya Prestige Sunshine adı ile yenilenerek işletilmeye başlamıştır

H&H Color Lab